O nas

Mocne strony podróżowania z Biurem Aktywnych Podróży Barents.pl

- nasze wycieczki są dla każdego i w każdym wieku, nie tylko dla sportowców

- nacisk na kontakt z mieszkańcami, poznanie ich kultury i tradycji

- nowe, aktywne formy urlopu (na rowerze, w górach, trekkingi, na rolkach)

- system punktów bonusowych za każdy spędzony z nami dzień

---

Barents.pl - biuro aktywnych podróży powstało w 2011 roku. Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie. Przyświeca nam postać jednego z najważniejszych żeglarzy, odkrywców i podróżników - Willema Barentsa , który odkrył m.in. Archipelag Spitsbergen w XVI w. Program wycieczek tworzymy tak, by mogła z niego w pełni skorzystać każda osoba, która choć odrobinę jest sprawna fizycznie. W przypadku wycieczek rowerowych i trekkingu jedziemy w miejsca przejezdne, na lekko, a bagaż transportuje auto asekuracyjne, koń lub osioł.

Nasze biuro podróży powstało w duchu odpowiedzialnej turystyki i na każdym wyjeździe przestrzegamy jej zasad: tam gdzie to tylko możliwe śpimy u miejscowych gospodarzy, w agroturystykach albo w małych i lokalnych pensjonatach. Staramy się by nasze wycieczki nie pozostawiły negatywnego śladu na środowisku naturalnym, a także na kulturze danej społeczności. Dodatkowo kraje do których Was zapraszamy, znamy bardzo dobrze i z pasją pokażemy i opowiemy Wam wszystko, co o nich wiemy.

Z naszej oferty może wybrać każdy – ciekawy świata senior, aktywny sportowiec czy zmęczony pracą biznesmen. Wyjazd z biurem Barents.pl zapewni każdemu z Was dawkę nowej, pozytywnej energii. Każdy z Was odkryje z nami kawałek świata.

---

B - Biuro Podróży
A - Aktywne Wakacje
R - Rowerowe Wyprawy
E - Ekspedycje i Egzotyka
N - Nietypowe Programy
T - Trekkingi
S - Sportowe Wycieczki

ZAPRASZAMY!

---

nasz team, nasi piloci:

Roman Stanek Roman Stanek
Założyciel biura podróży Barents.pl Intensywnie podróżuje od 15 lat. Pracował jako dziennikarz dla różnych europejskich mediów oraz humanitarnej organizacji People in Need (m.in. nadzorował projekt rozwoju turystyki w Gruzji). Znawca i miłośnik tego kraju, jak i całego Kaukazu. Od kilku lat oprowadza po nim turystów. Od 2008 pilotuje również wycieczki na Spitsbergenie. Skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze. Urodził się w Czechach, mieszka we Wrocławiu.


Kamila Konopczak Kamila Konopczak
Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, pilotka aktywnych wycieczek, tłumaczka z rosyjskiego oraz czeskiego. Obszar jej zainteresowań i podróży koncentruje się na Europie Wschodniej oraz krajach byłego ZSRRU. Zaangażowana w pomoc humanitarną na Ukrainie. W wolnym czasie wędruje po górach i śpiewa, czynnie popularyzując folk, jazz oraz poezję śpiewaną. Podróżuje według zasady "im dalej na Wschód, tym lepiej".


Iwo Gumuła Iwo Gumuła
Pilot aktywnych wycieczek. Instruktor narciarstwa zjazdowego, pasjonat wszelkich odmian tego sportu: freeride, freestyle, skitour, grasski. Zdobył szczyt Kazbek na nartach (5047 m. n.p.m). Od kilku lat pracuje w zawodzie w Polsce jak i za granicą. Wielokrotnie brał udział w spływach kajakowych i trekkingach.


Magda Sybicka Magda Sybicka
Pochodzi z Kociewia, jest absolwentką na kierunku Turystyka i Rekreacja na warszawskim AWF-ie. Interesuje się kulturą Gruzji, Armenii oraz całą tajemniczą Azją Centralną i Chinami. Jej pasją jest filmowanie i fotografia. Aby nauczyć się języka rosyjskiego postanowiła zamieszkać w Moskwie. Żyje według zasady "Podróżować znaczy żyć!"


Ksawery Duś Ksawery Duś
Ksawery Duś, z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania historyk, antropolog kultury, podróżnik i pilot. Hobbystycznie się interesuje prawosławnymi freskami i ikonami. Wielokrotnie podróżował do Rumunii, na Bałkany i do Gruzji. Mieszka w Gruzji i prowadzi restauracje Oasis Club w wiosce Udabno.


Joanna Rafalska Joanna Rafalska
Z wykształcenia jest ekonomistką. Jej świat to konkretne liczby, przetargi, arkusze kalkulacyjne i rozmaite normy europejskie. W Polsce natomiast wspiera popularyzację muzyki, kultury i sztuki. Prywatnie od wielu lat oddaje się swojej tanecznej pasji. Salsa i kubańskie rytmy to świat, do którego wraca tak często jak się da. Kuba, Karaiby i Ameryka Łacińska to miejsca, do których zawsze z radością wraca.


Bartłomiej Krzysztan


Paweł Bolek


Zurab Sardlishvili


Arshak Yeghoyan


---

Chcesz dołączyć do naszego teamu?
Wyślij swoje CV i krótki opis doświadczeń na bartek@barents.pl
Więcej informacji: http://www.barents.pl/kaukaz-szuka-pilotow

---

Barents.pl dziękuje za wsparcie:
Iwona Stankova
Katarzyna Zaręba
Magdalena Gromek
Anna Sławczewa
Rita Sot
Aleksandra Smolińska
Anna Sieradzka
Jana Kowalova
Paweł Bolek
Grażyna Frydryszak

Współpracownicy lokalni:

Otari Murachashvili
Maiko Kezevadze
Sandro Bochorishvili
Vako Dundua
Mariana Faliani
Zurab Sardlishvili
Lena Kiselyova
Vadim Prudnikov
Jengishbek Nazarkul
Azamat Asanov
Sro Koy

...i many many more :-)

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam pomagają i nas wspierają, a także tym, którzy mówią, że to co robimy jest fajne i ma sens.

Zapraszamy do współpracy:
Jeśli kochasz podróże i sport, są Ci bliskie zagadnienia dotyczące odpowiedzialnej turystyki, ekologii i edukacji globalnej, masz doświadczenie w prowadzeniu zorganizowanych grup i znasz jakiś kraj lub region od podszewki (byłeś/byłaś na wolontariacie, studiach, w pracy) zapraszamy do współpracy!

Zapraszamy do współpracy również Agentów:
Jeśli chcesz promować nasze podróże i chcesz sprzedawać je na swoich portalach napisz do nas, my z chęcią rozpoczniemy współpracę. Jeśli jesteś Agentem w systemie MerlinX - również zapraszamy, nasza oferta jest tam dostępna. Zapraszamy do współpracy!

Partnerzy:

Brave Kids Fundacja EkoRozwoju Ekojarmark Kultury Swiata
Księgarnia Podróżnika Chinkalnia Czeskie Klimaty Interpreto.pl
Testy Outdoorowe

---

Treść, jak również większość zdjęć zawartych na stronie, należy do Biura Aktywnych Podróży - Barents.pl. Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).