fbpx Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń | Birma z Barents.pl

Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń

Mapa poglądowa trasy wycieczki Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń z Barents.pl
• Bagan - skansen ponad 2000 stup i świątyń buddyjskich (UNESCO)
• Pływające targi na jeziorze Inle i rejs rzeką Irawadi
• Trekking wśród birmańskich wiosek, lasów i plantacji herbaty

Birma to kraj, który powoli odradza się po latach wojskowego reżimu. Powoli, nieśmiało, otwiera się na przybyszy z zewnątrz. Jest to jedno z największych państw regionu Azji Południowo - Wschodniej, a mimo to wciąż pozostaje nieznane.

Jeżeli chce się doświadczyć unikatowych krajobrazów, odkryć świat buddystów, to powinno się odwiedzić Birmę. Kraj ten jest pełen egzotycznych atrakcji: wspaniałe wybrzeże, lasy deszczowe i genialne zabytki z różnych epok. Birma jest jak skansen.

Przejeżdżając przez ten kraj można poczuć się jak w kalejdoskopie, gdyż pozostałości kolonializmu przeplatają się z buddyjskimi stupami i świątyniami. Ludzie są zróżnicowani, ale jednakowo dzielni i odważni.

Buddyjska religia, której atrybuty są widoczne na każdym kroku, wyznacza ich tryb życia. Spokojni i umiarkowani, serdecznie witają zagranicznych gości. Nie zapomnimy też o Aung San Suu Kyi - birmańskiej opozycjonistce i działaczce politycznej, zdobywczyni Pokojowej Nagrody Nobla. Będziemy mogli zwiedzić jej dom w Rangunie, w którym kilkanaście lat rządząca krajem junta trzymała ją w areszcie.

Zobaczymy kompleks świątynno-klasztorny Kuthodaw. To tam w 729 białych kaplicach z marmurowymi tablicami wyrzeźbiono teksty podstawowego kanonu buddyjskiego, Tripitaki, uznawanego za największą księgę świata. Będziemy raczyć się widokiem świątyń rozsianych po Baganie, które stanowią jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji. Zwiedzać będziemy je na skuterze.

Popłyniemy najdłuższą rzeką Birmy, Irawadi i zobaczymy pływające targi na jeziorze Inle. Udamy się na trekking wśród birmańskich wiosek, lasów i plantacji herbaty. Obyczaje i kultura tego kraju staną dla nas otworem. Spotkamy mężczyzn w typowych longyi i kobiece twarze ubarwione thanaką. Być może na naszej drodze pojawi się dostojna kobieta z plemienia Karenów o „długiej szyi”, a jej status rozpoznamy po ilości metalowych kręgów.

Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl

Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl

Uwaga! W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 7 dni od dnia odwołania wycieczki. Tu czytaj o polityce biura w związku z COVID-19.

program RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1. WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie na lotnisku. Wylot do Rangunu z przesiadką w europejskim i azjatyckim porcie lotniczym.

DZIEŃ 2. PRZYLOT DO RANGUNU
Przylot do Rangunu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Powitalna kolacja. Czas wolny.

DZIEŃ 3. RANGUN - NAY PYI TAW
Po śniadaniu pojedziemy na wycieczkę pociągiem okrążającym Rangun do stacji Insein. Następnie udamy się do urokliwej dzielnicy kolonialnej w centrum miasta. Naszym kolejnym celem jest pagoda Botataung, w której przechowywana jest relikwia Buddy (włos!). Następnie odwiedzimy świątynię Leżącego Buddy Chauk Htat Kyi. Nasz pierwszy dzień w Birmie zwieńczy wizyta w jednym z najbardziej spektakularnych zabytków Rangunu – pagodzie Shwedagon. Nocleg w pociągu do Naypyidaw.

DZIEŃ 4. NAY PYI TAW - BAGAN
Po śniadaniu przejedziemy przez nowowybudowaną stolicę kraju Naypyitaw. Zobaczymy tam pomnik byłych władz wojskowych, który ciągle jest w budowie. Przejedziemy w pobliżu pagody Uppatasanti z relikwią Buddy (ząb!), przez nowe dzielnice administracyjne i rekreacyjne miasta. Ciekawostką jest to, że po kolorze dachu budynków można rozpoznać kto tam mieszka. Następnie udamy się autobusem do Baganu. W trakcie przejazdu zobaczymy różnorodne krajobrazy Birmy. Nocleg w Baganie.

DZIEŃ 5. BAGAN
Dzisiaj czeka nas cały dzień zwiedzania. Zobaczymy najpiękniejsze świątynie i pagody Baganu. Zaczniemy od wizyty na kolorowym targu. Odwiedzimy starą pagodę z XI wieku - Shwezigon, zbudowaną przez króla Anawrahta na początku XI w., świątynię GuByaukGyi z malowidłami przedstawiającymi poprzednie wcielania Buddy (tzw. Jataka), świątynię ShweGuGyi, słynącą z pięknych rzeźb i sztukaterii oraz panoramicznego widoku na okoliczne zabytki. Po południu udamy się do wioski Myinkaba słynnej w całej Birmie z wyrobów z laki, zobaczymy świątynię Manuha, wybudowaną w 1059 r. w stylu Mon oraz świątynię Nanbaya. Będziemy podziwiać także słynącą z malowideł świątynię Myingaba GuByaukGyi (UNESCO). Zwiedzanie zakończymy podziwiając ze szczytu świątyni majestatyczny zachód słońca nad Irawadi.

DZIEŃ 6. BAGAN
Kontynuujemy zwiedzanie Baganu, który jest ogromnym skansenem - ponad 2000 stup i świątyń różnej wielkości. Dzisiejszy dzień spędzimy zatem aktywnie, jeżdżąc skuterami wśród świątyń i pagód. W planach mamy nie tylko odwiedziny w okolicznych świątyniach (Ananda czy Dhammayangyi), ale również zobaczymy, jak żyją lokalni mieszkańcy. Wieczorem powrót do hotelu.

DZIEŃ 7. BAGAN - POPA - MANDALAY
Przejazd busem na górę Popa. Po drodze odwiedzimy kilka wiosek i zobaczymy jak wytwarza się cukier palmowy. Góra Popa to pozostałość rdzenia wygasłego wulkanu i dom najpotężniejszych birmańskich natów (duchów). W Muzeum Natów zobaczymy 37 figur naturalnej wielkości oraz pójdziemy na spacer po wzgórzu wśród licznych stup i świątyń. Z Popa przejazd do Mandalay.

DZIEŃ 8. MANDALAY
Jedziemy do Amarapury - “Miasta Nieśmiertelnych”, gdzie zwiedzamy 150-letni klasztor Maha Gandhayon Kyaung, pagodę Mahamuni i tradycyjne warsztaty rzemieślnicze specjalizujące się w rzeźbieniu w marmurze i drewnie, wytwarzaniu listków ze złota oraz tapiserii. Po południu odwiedzimy Golden Palace Monastery - wspaniały przykład tradycyjnej architektury drewnianej, klasztor Atumashi i pagodę Kuthodaw, znaną jako największa na świecie książka. Będziemy mieć okazję na kolejny imponujący zachód słońca tym razem ze wzgórza Mandalay Hill. Wieczorem przejazd do hotelu.

DZIEŃ 9. MANDALAY - MINGUN - AVA - MANDALAY
Popłyniemy łodzią w górę rzeki Irawadi do Mingun (około 11 km - 1 godzina). Obejrzymy niedokończone dzieło króla BodawPaya - pagodę MingunPaya (miała być największą stupą w całej Birmie), jeden z największych dzwonów na świecie - 90-tonowy Mingun Bell oraz pagodę HsinbyumePaya. Powrót do Mandalay. Po lunchu, łodzią, a następnie powozem, wyruszymy do dawnej stolicy Birmy – Inwa (Ava). Zwiedzamy wieżę Nanmyint - pozostałość po starożytnym budynku pałacowym, zwaną także jako “Krzywa wieża w Avie”, klasztory MahaAungnyeBonzan (wzniesiony z cegły i stiuku) i Bargayar (słynny z pięknych rzeźb). Wieczorem udamy się do U-Bein, gdzie sprawdzimy czy mamy odwagę, aby przejść przez najdłuższy tekowy most na świecie.

DZIEŃ 10. MANDALAY - KALAW
Pojedziemy do Kalaw - górskiej miejscowości letniskowej w stanie Shan (1320 m n.p.m.). Miasto położone jest wśród pokrytych sosnowym lasem wzgórz. W okolicy znajdują się liczne wioski mniejszości etnicznych, plantacje herbaty, pola uprawne i las pierwotny. Warto wybrać się na targ, na którym oprócz rzeczy codziennego użytku można nabyć piękne rękodzieła.

DZIEŃ 11. KALAW TREKKING
Po śniadaniu wyruszamy na trekking. Przez lasy i plantacje herbaty wędrujemy do wioski ludu Palaung (około 3 godz. marszu), w której zatrzymamy się na obiad i odpoczynek. Następnie przez wioski różnych mniejszości etnicznych, pola i sady dotrzemy do wsi Danu, gdzie zatrzymamy się na nocleg w jednym z domów.

DZIEŃ 12. KALAW TREKKING
Po śniadaniu na rozgrzewkę czeka nas podejście (ok. 45 minut), a potem ok. 30 minut marszu grzbietem góry. Następnie zejdziemy do malowniczo położonego wśród pól Paoh, gdzie zjemy obiad. Dalej 3 godziny marszu wśród pagórków i pól uprawnych. Nocleg w klasztorze Taungyo lub w jednym z domów prywatnych.

DZIEŃ 13. INDEIN
Ostatniego dnia trekkingu większość trasy mamy z górki - schodzimy z gór nad jezioro Inle. Wyruszamy po śniadaniu. Obiad jemy w klasztorze. Po obiedzie przesiadamy się do łodzi i płyniemy do Indein. Zwiedzamy pagodę, wioskę InnPawKhone, słynącą z tkania jedwabiu i włókna pozyskiwanego z lotosu. Zawitamy także do kuźni i wytwórcy łodzi. Nocleg nad Jeziorem Inle (w hotelu).

DZIEŃ 14. JEZIORO INLE
Po śniadaniu udamy się w rejs po Jeziorze Inle (25 km). Poznamy unikatowe metody połowu ryb, który wygląda jak sztuczka akrobatyczna - rybacy balansują na krawędzi łodzi, wiosło trzymając stopą. Odwiedzamy pagodę PhaungDawOo - jedno z najstarszych sanktuariów w Birmie (XVIII w.), warsztaty rzemieślnicze we wsi Ywama, w których wytwarzane są piękne wyroby ze srebra i klasztor NgaPheChaung - największy i najstarszy klasztor w pobliżu jeziora Inle.

DZIEŃ 15. ILNE - HEHO - RANGUN
Pojedziemy na lotnisko w Heho, skąd polecimy z powrotem do Rangunu. Po przylocie wizyta na targu Scotts Market - można tu nabyć piękne birmańskie rękodzieło, ale także żywność, odzież, zioła czy kamienie szlachetne. Wieczorem wylot z Rangunu do Polski.

DZIEŃ 16.
Powrót do Polski.

Nie jedź sam! Poleć wyjazd znajomym:
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl

cena ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• Bilet lotniczy w dwie strony z wszelkimi opłatami lotniskowymi

• Bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika

• Lokalnego przewodnika

• Przewodnika trekkingowego i kucharza podczas trekkingu

• Wstępy do zabytków wymienionych w programie

• Transport wewnętrzny (w tym m.in. klimatyzowany bus, rowery / skutery / powozy konne w Baganie, przelot wewnętrzny, łodzie na Inle, łódź do Mingunu, powozy w Awie)

• Zakwaterowanie w hotelach ** i domach u gospodarzy w wioskach podczas trekkingu

• Częściowe wyżywienie podczas zwiedzania: śniadania

• Pełne wyżywienie podczas trekkingu: 3x lunch + 2x kolacja

• Pakiety informacyjne

• Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• Ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu

• Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

• Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę

• Ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl

zakres WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• Wiza do Birmy (50 USD)
• Dodatkowe wyżywienie: obiady i kolacje (315 USD - obiady: 10x15 USD; kolacje: 9x15 + 2x30 165 USD + napoje)
• Zwyczajowe napiwki dla kierowców i przewodników (5 USD/dzień)
• Ewentualne opłaty za fotografowanie i filmowanie
• Test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

wyżywienie WYŻYWIENIE:
Śniadania w hotelach. W czasie trekkingu będzie towarzyszył nam kucharz, który będzie przygotowywał dla nas lokalne specjały. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie.

zakwaterowanie ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w hotelach. W czasie trekkingu w domach u miejscowych gospodarzy.

transport TRANSPORT:
Będziemy podróżować klimatyzowanym minibusem. Na trasie Heho - Rangun przelot samolotem. Wsiądziemy do łodzi, na rowery, skutery i powozy konne.

grupa GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

pogoda WARUNKI POGODOWE:
Birma leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, zalicza się do strefy klimatów gorących. Pora sucha trwa od października do maja. Średnie temperatury wynoszą +25°C do +27°C (+32°C na południu kraju).

inne INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.
• Zapoznaj się z zasadami, jak zapisać się na wycieczkę oraz z ogólnymi warunkami uczestnictwa w wycieczce.
• Organizatorem wycieczki jest Biuro Aktywnych Podróży Barents.pl.
• Polityka biura w związku z Covid-19 - Podróże w czasach COVID-19 z Barents.pl.

Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń z Barents.pl
Mapa poglądowa trasy wycieczki Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń z Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Stopnie trudności wycieczek Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl
Wycieczka do Birmy: szlakiem buddyjskich świątyń © Iwona Bartoszcze, Barents.pl

Zobacz też inne propozycje naszych ciekawych wyjazdów

UZBEKISTAN I TURKMENISTAN

Wielkie cywilizacje Azji Środkowej

20.09.-5.10. | 4-19.10.
Uzbekistan i Turkmenistan. Wielkie cywilizacje Azji Środkowej fot. © Roman Stanek Barents.pl
  • Objazdówka
KAMBODŻA

Mały kraj ludzi o wielkich sercach

9-24.11.2024
Wycieczka do Kambodży z Barents.pl © Agnieszka Podzielińska z Barents.pl
  • Objazdówka
TURCJA
MAJÓWKA!

Wycieczka do Kapadocji i Antiochii

27.04.-5.05. | 30.04.-8.05 | 28.09.-6.10.
Wędrówki po Kapadocji i Antiochii © Roman Stanek, Barents.pl
  • Objazdówka
  • Trekking