Góry i jeziora Macedonii na rowerze

• Na rowerze wokół jeziora Ohrid (UNESCO)
• Wyjazd w niedostępne góry Korab
• Galichnik i inne malownicze wioski z typową architekturą
• Możliwość zdobycia na rowerze góry Pelister 2601 m
• Smaczne jedzenie, pyszne wino, miła atmosfera

Macedonia to piękny, nieodkryty jeszcze kraj, gdzie miesza się ze sobą wschód i zachód, gdzie wspólnie istniało prawosławie, chrześcijaństwo zachodnie i islam, a na ulicach można usłyszeć niezwykłą mieszankę językową. Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić Macedonię. Jest to kraj, w którym znajdziesz nieskażoną przyrodę, dzikie góry, rwące rzeki, czyste jeziora. Oprócz cudów natury zobaczysz niezwykłe zabytki kultury, wpisane na Listę UNESCO np. przepiękne miasto Ohrid, ale także wspaniałą architekturę małych, typowych dla Macedonii miasteczek, takich jak Galichnik. Wszystkie te rzeczy ujrzysz z siodełka swojego roweru, wieczorami natomiast skosztujesz wielu wspaniałych win, których smak przywróci Ci chęci do życia i energię na następny dzień. Trasę przemierzamy na lekko, abys mógł w pełni rozkoszować się widokami. Mamy wsparcie samochodu asekuracyjnego i oferujemy kilka możliwości wyboru tras. Na jednej z tras, jest możliwa wizyta w Albanii.

Terminy i ceny wycieczek na sezon 2018 wkrótce! Zapisz się do naszego newslettera, a informację o nowościach i promocjach otrzymasz jako pierwszy!---

PROGRAM:

DZIEŃ 1
Przelot do Macedonii. Już pierwszego dnia pojedziemy w góry, w pobliże granicy z Serbią, skąd będziemy podziwiać Golem Korab [2764 m n.p.m.] – najwyższą górę Albanii i Macedonii. Stamtąd czeka nas długi i ekscytujący zjazd do Mawrowa, znajdującego się w Parku Narodowym o tej samej nazwie. Zakwaterowanie i odpoczynek po podróży.

DZIEŃ 2
Po śniadaniu objazd malowniczym szlakiem wokół jeziora Mawrowo. (31 km) Nocleg nad jeziorem w hotelu w Mawrowie.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Debar, położonego nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Po pokonaniu ciekawej trasy wśród gór, odpoczniemy nad spokojnymi wodami jeziora. Po drodze zobaczymy perłę architektoniczną Galichnik (55km)

DZIEŃ 4
Po śniadaniu, przejazd rowerami przez interesujące tereny wzdłuż jeziora Debar. Po drodze gorące źródła Vevchani. Następnie, rozkoszując się długim zjazdem, dojedziemy do górskiej wioski nad jeziorem zaporowym Globochica, gdzie zrelaksujemy się, odpoczywając nad brzegami jeziora Globochica. Dalsza droga to ekscytujący zjazd, aż do pięknego miasta Ohrid, gdzie będzie nocleg. [68km]

DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie Ohridu: Kościół św Pantheleimon'a, zbudowany w 893r. przez patrona miasta Ohrid- św. Klemensa na pozostałościach innej wczesnochrześcijańskiej bazyliki i ozdobiony mozaikami podłogowymi. Dalej zobaczymy Cerkiew św. Jana z Kaneo oraz św. Zofii, Twierdza cara Samuela z X/XI wieku. Potem będzie kąpiel w jeziorze i relaks na plaży lub rejsy po jeziorze Ohrid. Wieczorem kolacja z degustacją macedońskich win.

DZIEŃ 6
Po śniadaniu zobaczymy piękny klasztor św. Nauma, a drogę można pokonać na 3 różne sposoby:
*dla wytrwałych przejazd rowerem wzdłuż brzegów jeziora, trasą długą przez Albanię (72 km).
*relaksujący przejazd rowerem krótką trasą wzdłuż brzegów malowniczego jeziora Ochrid do miejsca, gdzie znajduje się klasztor. (21 km)
*rejs statkiem po jeziorze Ohrid, całkowity relaks i wypoczynek.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd przez niezwykły Park Narodowy Galichica. Podziwianie pięknych widoków podczas przekraczania przełęczy Lipona Livada. Podjazd z poziomu ok.1000 m n.p.m. do max. 1600 m n.p.m. Czyli ok. 600m w górę i ok. 700 w dół.

DZIEŃ 8
Całodniowa wycieczka rowerowa po terenie Parku Narodowego. Nocleg w hotelu górskim Molika.
Podjazd na pobliski szczyt Pelister: długość trasy 15,3 km, wysokość szczytu 2601 m n.p.m (podjazd ok. 1200 m). Jest również możliwość wyboru łatwiejszej trasy - objazd wokół szczytu.

DZIEŃ 9
Przejazd busem do Bitoli. Wizyta na starym tureckim bazarze, krótkie zwiedzanie miasta. Pod wieczór zwiedzanie Skopje - stolicy Macedonii. Nocny transfer na lotnisko.

DZIEŃ 10
Powrót do Polski rano.

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami

• transport roweru samolotem

• opieka polskojęzycznego pilota

• transport w Macedonii

• samochód asekuracyjny do transportu bagażu podczas wyprawy rowerowej

• zakwaterowanie w hotelach*** lub pensjonatach rodzinnych

• wyżywienie : 8x śniadanie i 8x kolacja

• obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

• materiały informacyjne i mapy

• ubezpieczenie NNW i KL + sporty amatorskie + ubezpieczenie bagażu

• obowiązkowa opłata na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

ZAKWATEROWANIE:
W hotelach*** lub pensjonatach rodzinnych w pokojach 2-osobowych. Wtedy łazienka może być wspólna dla więcej pokojów.

WYŻYWIENIE:
W cenie zapewniamy 8x Śniadanie i kolacje w cenie. W Skopje i w czasie jazdy rowerem podczas dnia wyżywienie indywidualne. Istnieje możliwość zakupu lokalnych produktów, ceny porównywalne do polskich.

POZIOM TRUDNOŚCI:
Do przewozu bagażu będziemy mieć do dyspozycji własne auto z kierowcą, dlatego zabieramy na rower niewielki pakunek podręczny. Auto będzie można wykorzystać również przy ewentualnej kontuzji lub niedyspozycji jednego lub dwóch uczestników. Dzienne odcinki to 50 -80 km . Całość trasy jaką pokonamy na rowerze obejmuje około 400 km. Dzienne przewyższenia to od 400 do 1000 m n.p.m.

DROGA:
Podczas jazdy będziemy się starali unikać głównych ulic, a gdzie będzie to możliwe będziemy korzystać z alternatywnych dróg, gdzie nie ma asfaltu, tylko stary beton lub zwykłe drogi gruntowe. W górach drogi są zwykle kamieniste i nierówne. Rekomendujemy rower górski, choć trasę można przejechać również rowerem trekkingowym.

UWAGI:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce po wcześniejszym ustaleniu za dopłatę.

Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl
Góry i jeziora Macedonii na rowerze. Barents.pl

ZOBACZ TEŻ INNE PROPOZYCJE NASZYCH CIEKAWYCH WYJAZDÓW

Armenia na rowerze. Wyprawa na Kaukaz. Rowerowe wycieczki.
ARMENIA
Gruzja na rowerze: do serca Kaukazu fot. © Roman Stanek, Barents.pl
GRUZJA
Kirgistan na rowerze: Przejazd przez Tien Szan © Roman Stanek Barents.pl
KIRGISTAN

Rowerowy Kirgistan: przez Tien Szan

29.07. - 12.08.2018 r.